![](https://www.egalite.gr/wp-content/uploads/2022/11/311617029_502871468517411_6643606870106394056_n-1024x536.jpg)
Eναλλακτικό κουαρτέτο που … “πειράζει” με μαεστρία, λατρεμένες μελωδίες από την διεθνή σκηνή!
Οι Foggy Forest σχηματίστηκαν στην Αθήνα τον χειμώνα του 2021, αρχικά από τους Χρήστο Ορφανόπουλο (κιθάρα και φωνή), Βασιλική Κρασσά (κρουστά/φωνητικά) και Ιζαμπέλα Γκοντάρντ (βιολί).Εν μέσω πανδημίας ξεκινούν πρόβες εξ’ αποστάσεως που οδηγούν στις πρώτες τους ηχογραφήσεις διασκευών γνωστών κομματιών. Λίγους μήνες αργότερα, με τις πρόβες πλέον στον φυσικό τους χώρο, η συνάντηση με την Αναστασία Μανιάτη (double bass) συμβάλλει στην γέννηση του ήχου των Foggy Forest και γίνεται η αφορμή για νέα μουσικά ταξίδια στο πλαίσιο μιας συνεργασίας βασισμένη στην δημιουργικότητα, την φιλία και φυσικά στην μουσική!
![](https://www.egalite.gr/wp-content/uploads/2022/11/314401579_520253230112568_5525669726413334229_n-724x1024.jpg)
info:
Σάββατο 12 Νοεμβρίου
◕ έναρξη 22.00
◕ +3€ στο 1ο ποτό
◕ info/rzv: 210 27 16 461
Γ. Αβέρωφ 36, Ν. Ιωνία, 14233
(στάση ΗΣΑΠ – Πευκάκια)
www.egalite.gr #egalite #2k22
![](https://www.egalite.gr/wp-content/uploads/2022/11/274604436_331055802286416_9162238168334951500_n-300x300.jpg)